FOTOGRAFIE PRO FAJNŠMEKRY


Má doporučení

 

 
Doporučení pro začátečníky:

Začátečníkům se nemůže říkat, jak mají fotografovat. Jen by ze začátku neměli naivně začínat se zrcadlovkou. Byla by to zbytečná hloupost. Nevyužijí ani 1/10 funkcí a zaplaí za ní spoustu peněz. Možná jim to nepůjde a přestane je to bavit. Proto je kompakt ze začátku lepší volba ze strany funkcí i ceny. U něj se člověk naučí okolo 10 nejdůležitějších funkcí zrcadlovky. Pokud již kompakt nebude vyhovovat potřebám fotografa, může začít uvažovat o lepším vybavení. Např. dražšího kompaktu, tímž se dostává do kategorie pokročilých.

 

Doporučení pro pokročilé:

Ti, co se naučily efektivně používat kompakt, mohou přejít na jednodušší zrcadlovku. Ti co měli větší či menší problémy, by měli uvažovat spíše o lepším kompaktu nebo manuálu.

 

Doporučení pro profesionály:

Profesionál nemusí být člověk, který se fotografií živí. Může to být i člověk, který fotografuje velmi dlouho, skutečně ho to baví a např. se pravidelně účastní různých fotografických soutěží a umisťuje se na zajímavých místech. Pro takového člověka by byla nejlepší nějaká dražší zrcadlovka.

 

 

Postupem času je dobré si přikupovat různé příslušenství a učit se s ním. Tím se fotograf naučí novým technikám a rozšíří své fotografické umění.